Menü
+36 30 959 1661
angol@angolnyelviskola-debrecen.hu
4025 Debrecen, Hatvan u. 58
Cikkek, tippek és ajánlások
Cikkek, tippek és ajánlások
Tanulj meg tanulni Évivel! (2.)

Tanulj meg tanulni Évivel! (2.)

2019
Jan
09.

 

Mit csinálsz? Tanulok!

 

 

Tanulás így, tanulás úgy, de miről is beszélünk, amikor ezt a szót használjuk?

angol nyelvtanulás

 

Én a barlangászatról! :)

Amikor tanulunk, megváltoztatjuk az agyunk szerkezetét!


Tanulás során a koncentrált figyelmet és az ún. diffúz gondolkodást (ebben a relaxált állapotban vagy képes kreatív gondolatokra) is használjuk. Előbbit a memorizáláshoz, gyakorláshoz, a már ismert minták rögzítéséhez használjuk, utóbbit pedig új feladatok megoldásához, új minták létrehozásához alkalmazzuk – vagy csak ha sétálunk kint az erdőben :).

A nyelvtanuláshoz mindkét agyi működést felváltva használjuk. Miért is tartom fontosnak tudni ezeket? A nyelvtanulás nem szerencse kérdése. Senkinél sem. A nyelvtan és a szavak elsajátításához minden embernek van képessége.


Ha megkérdezik, hogy mi a fenéért kell nyelvtant tanulni, a fenti elméletet a következő képpen szemléltetem:


Az agyad olyan, mint egy nagy hegy.

A nyelv és a nyelvtan pedig olyan, mint a víz.

Ha a víz sokáig mossa ugyanazon a helyen a kőzetet (ezt nevezzük gyakorlásnak), akkor idővel barlangok és barlangrendszerek alakulnak ki (ilyenkor rögzül pl. egy nyelvtani szerkezet).

Ezekbe a barlangokba később újabb szavak, kifejezések verhetnek tanyát és felhasználhatod őket önmagad kreatív kifejezésére, összenyithatsz már meglévő területeket és élvezettel alakíthatod ki saját belső nyelvi teredet.

 


Hamarosan folytatjuk!