Menü
+36 30 959 1661
angol@angolnyelviskola-debrecen.hu
4025 Debrecen, Hatvan u. 58
Mitől más a Myschool Nyelviskola Debrecenben
Mitől más a Myschool Nyelviskola Debrecenben
Tanulj meg tanulni Évivel! (2.)

Tanulj meg tanulni Évivel! (2.)

2019
Jan
09.

 

Mit csinálsz? Tanulok!

 

 

Tanulás így, tanulás úgy, de miről is beszélünk, amikor ezt a szót használjuk?

 

Én a barlangászatról! :)

Amikor tanulunk, megváltoztatjuk az agyunk szerkezetét!

 

Tanulás során a koncentrált figyelmet és az ún. diffúz gondolkodást (ebben a relaxált állapotban vagy képes kreatív gondolatokra) is használjuk. Előbbit a memorizáláshoz, gyakorláshoz, a már ismert minták rögzítéséhez használjuk, utóbbit pedig új feladatok megoldásához, új minták létrehozásához alkalmazzuk – vagy csak ha sétálunk kint az erdőben :).

A nyelvtanuláshoz mindkét agyi működést felváltva használjuk. Miért is tartom fontosnak tudni ezeket? A nyelvtanulás nem szerencse kérdése. Senkinél sem. A nyelvtan és a szavak elsajátításához minden embernek van képessége.

 

Ha megkérdezik, hogy mi a fenéért kell nyelvtant tanulni, a fenti elméletet a következő képpen szemléltetem:

 

Az agyad olyan, mint egy nagy hegy.

A nyelv és a nyelvtan pedig olyan, mint a víz.

Ha a víz sokáig mossa ugyanazon a helyen a kőzetet (ezt nevezzük gyakorlásnak), akkor idővel barlangok és barlangrendszerek alakulnak ki (ilyenkor rögzül pl. egy nyelvtani szerkezet).

Ezekbe a barlangokba később újabb szavak, kifejezések verhetnek tanyát és felhasználhatod őket önmagad kreatív kifejezésére, összenyithatsz már meglévő területeket és élvezettel alakíthatod ki saját belső nyelvi teredet.

 


Hamarosan folytatjuk!